Özel bir günde kalıcı ve ölümsüz bir hatıra olsun diye düşünür anne babamıza, dost ve arkadaşlarımıza, sevgiliye bir karakalem çizim hediye etmek isteriz.

Karakalem Portre Çizimi çokça yapılan karakalem çalışmaları ve iyi bir tecrübeyle bol pratik gerektiren, vakit ayrılması gerekli bir sanat dalı olduğundan çoğumuz kendimiz çizmek yerine işinin erbabı bir ressama çizdirmeyi tercih ederiz.

Ülkemizde bu alanda okullu veya alaylı olarak kendini geliştirmiş iyi ressamlar mevcuttur. Fakat resim bir sanat dalıdır. Sanat demek, yetenek artı teknik bilgiyi gerektirir. Resim Sanatıysa birçok tarz ve teknikte yapılabildiği gibi farklı türleri de kapsar. Ayrıca, her ressamın fırçayı veyahut kalemi kullanış tarzı da birbirinden farklıdır.

Kaldı ki sevdiğimiz kişiye hediye etmek üzere çizdirmiş olduğumuz Karakalem Portrelerin çizim aşaması sonucunda alıcı kişi hayal kırıklığı ve hüsran yaşayabiliyor. Bu sebepledir ki Resim Sanatı hayatının en azından yaşamının büyük bir bölümünü bu dalla ilgili okul ve eğitimlerle geçirmiş eğitimli şahıslar tarafından yapılması ve yaptırılması akıllıca bir öneri maiyetindedir.

Karakalem Portre Çizimleri - Sanatsal Hediyeler İstanbul kadıköy bağdat caddesi ümraniye 133
Karakalem Portre Çizimleri - Sanatsal Hediyeler İstanbul kadıköy bağdat caddesi ümraniye 31

Hepimiz birçok şehirde ailemizden biri yada birilerine, eşimize, dostumuza mutlaka bir zaman manevi değeri yüksek ve  eskimeyecek güzel bir hatıra olması maiyetinde Karakalem çizen yerleri araştırmak isteriz.

Ülkemizde birçok şehirde tek kişilik, aile boyu, üç kişilik, iki kişilik karakalem portre çizimi yapan yer ve kişiler bulunmaktadır. Bu yerler Karakalem Portre Fiyatlarını belirli ölçekler doğrultusunda belirlemektedir. Mesela tek kişilik portre çizimi ile iki kişilik portre çizimi aynı ücrette değildir.

Karakalem Portre Çizimleri - Sanatsal Hediyeler İstanbul kadıköy bağdat caddesi ümraniye 124

Ressam Murat Karabüyük kimdir?

Aslen Trabzon doğumlu olan Ressam Murat Karabüyük 1978 doğumludur. Henüz lise yıllarından itibaren resme adım atmış 1994 – 1997 yılları arası Trabzon Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümünü bitirmiş, 2003 – 2008 yılları arası Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünden mezun olmuştur.

Ressam Murat Karabüyük’ ün Çalışmaları:

2009; Kütahya Belediyesi Resim dersleri vermiştir.

2010; Kütahya merkezli Murat Karabüyük Resim Atölyesi’ ni açmış ve yine burada resim dersleri vermiş, konservatuara giriş sınavı için öğrenci yetiştirmiştir.

2010; Eskişehir merkezli  ‘Artı Sanat ve Resim’ adlı atölyenin kuruculuğunu üstlenmiştir.

2011; Ankara’ da Murat Karabüyük Resim Atölyesi’ ni açmış ve burada grup ve özel Resim dersleri vererek konservatuara öğrenci yetiştirmiştir.

2015; Ankara Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesin’ de Resim Dersleri hocalık yapmıştır.

2016; Ankara Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Otomotiv Mühendisliği dersi hocalık yapmıştır

Bunların yanı sıra kendisi şu ana dek tam 8 tane Kişisel Karma Sergi açmıştır.

Ressam Murat Karabüyük ‘ İnsan Boyama Tekniği ‘ ni Türkiye’de ilk yapan ‘ İnsan Boyama Etkinliği ‘ ni ülkemize ilk getiren sanatçı ressamdır!

Bununla birlikte birçok dönem TV Kanalları ve gazetelere konuk olmuş röportaj yapmıştır.

Ressam M.K her usta gibi yüzü ve kendiyle değil, eserleri ve çalışmalarıyla ön planda olma isteğini belirterek akabinde de bu sebepten olacak ki birçok Reklam teklifini reddetmiş bir sanatçı.

2011 – 2020 seneleri arası en uzun Ankara şehrinde ikamet etmekte olan Karabüyük, Gerçekçi tarzını Karakalem Portreleri ve Karakalem Çalışmaları yanında Natürmort Resimler, Figüratif Türde Resimleri ve diğer Resim Çalışmalarına bir fotoğraf gibi aktarmayı başarmış, Ankara şehrinde Resim Sanatında aranan tek isim haline gelmiştir.

Karakalem Portre Çizimleri - Sanatsal Hediyeler İstanbul kadıköy bağdat caddesi ümraniye 24

Ressam Karabüyük Ankara yıllarında Resimdeki tecrübe ve yeteneğini Dövme(tattoo) Sanatı ile harmanlayarak kaleminin ve çizgisel becerisinin gücünü Dövme Sanatı’na uyarlamaya başlamıştır. Durum böyle olunca bir Ressama Tattoo yaptırmak yaptıran için kişisel kaygıyı minimalize ederek daha güvenilir tercih edilesidir.

Bugün İstanbul şehrinde ikamet eden ressam Türkiye’nin dört bir yanından Karakalem Portre Siparişler, Yağlıboya Resimler ve diğer resim tekniklerinde çalışmalar göndermektedir. Resim Çalışmalarına İstanbul Kadıköy Moda da ki atölyesinde devam etmektedir.

Ressam Murat Karabüyük Resim Çalışmaları:

1)Karakalem Çizimleri

Karakalem Portre Çizimi ( iki Kişilik Karakalem Portre Çizimi, Sevgiliye Karakalem Çizimi…)

Karakalem Figüratif Resimler ( Manzara Resimleri, Nü Resimler…)

Karakalem Natürmort Resimler ( Meyva Resimleri, Eşya Resimleri, Araba Resimleri, Hayvan   Resimleri, Çiçek Resimleri…)

2) Yağlıboya Resimler

3) Suluboya Resimler

4) Pastel Resimler

5) Karışık Teknik Resimler

6) Karikatür Resimler

Kendisi tüm bu teknikleri kullanarak Karakalem Çizimleri çerçevesinde belirtilen her türde resim çalışmalarını yürütmektedir.

Karakalem Portre Çizimleri - Sanatsal Hediyeler İstanbul kadıköy bağdat caddesi ümraniye