Karakalem Portre Çizimi herkesin yaşamının bir döneminde bazen sevdiklerine hediye etmek amacıyla eline bir kalem ve bir kağıt almalarıyla başlayan ve nasıl yapacaklarını merak ettikleri bir konudur. Herkes hayatı boyunca bir defa da olsa bu denemeyi istisnasız yapmıştır.

Bu işe yeni başlayanlar için bir nevi Başlangıç Aşaması olarak nitelendirdiğimiz geçmeleri gereken bir adım olan Karakalem Portre Çizimi Ressamlar açısından hayatlarının bir dönemini geçirdikleri denemeler sürecidir. Bir Resim Sanatçısı çokça Karakalem Portre Çalışmaları yapmıştır ki; Aile boyu, 3 kişilik ve 2 Kişilik Karakalem Portre Çizimleri yapıyor durumdadır.

Karakalem Portre Çizimleri - Sanatsal Hediyeler İstanbul kadıköy bağdat caddesi ümraniye 133
Karakalem Portre Çizimleri - Sanatsal Hediyeler İstanbul kadıköy bağdat caddesi ümraniye 31

Hepimiz birçok şehirde ailemizden biri yada birilerine, eşimize, dostumuza mutlaka bir zaman manevi değeri yüksek ve  eskimeyecek güzel bir hatıra olması maiyetinde Karakalem çizen yerleri araştırmak isteriz.

Ülkemizde birçok şehirde tek kişilik, aile boyu, üç kişilik, iki kişilik karakalem portre çizimi yapan yer ve kişiler bulunmaktadır. Bu yerler Karakalem Portre Fiyatlarını belirli ölçekler doğrultusunda belirlemektedir. Mesela tek kişilik portre çizimi ile iki kişilik portre çizimi aynı ücrette değildir.

Karakalem Portre Çizimleri - Sanatsal Hediyeler İstanbul kadıköy bağdat caddesi ümraniye 124

Bu Fiyatlandırma Ölçekleri;

  • İstenilen resmin boyutuna
  • Resimde çizilecek olan kişi yada portre sayısına
  • Çizilecek olan Resim Tekniğine ( yağlıboya, karakalem, pastel boya, karışık teknik, sulu boya, karikatür)

göre değişmektedir.

İki Kişilik Karakalem Portre Çizimi fiyatları kağıdın boyutuna göre sırasıyla; A4, A3, B3, B2 ve B1 formatlı, Tek Kişilik Karakalem Portre Çizimi yine resim kağıdının boyutlarına göre A4, A3, B3, B2 ve B1 formatlarında artıp azalmaktadır.

Karakalem Portre Çizimleri - Sanatsal Hediyeler İstanbul kadıköy bağdat caddesi ümraniye 24

Bunlar gibi kullanılacak olan resim tekniğinde Pastel , Yağlı boya, Suluboya, Karışık Teknik, Karikatür, Karakalem çalışmaları için ücretlendirme yine resim kağıdı veya tuvalin ölçülerine göre değişiklik göstermektedir. Tekniklerin her birinin birbirinden farklı fiyatlandırması vardır.

Müşteriler özellikle Yağlı boya, Pastel Resimler, Karikatür, Karakalem Porte Çizimi Siparişi vermiş oldukları Karakalem Portre yapan yerlerden göndermiş oldukları fotoğraf ve tablo arası maksimum benzerliği ön planda tutmaktadırlar. Konu bu olunca akla Gerçekçi yani Realist bir yaklaşımla resmin çizilmesi gerekliliği gelmektedir. Bu yüzden öncelikle tek yada iki kişilik karakalem portre siparişi verecek olan kişinin ilgili ressamın soyut resim çalışmalarını mı ağırlıklı olarak çizdiği yoksa çalışmaları sırasında Realizmi ön planda tuttuğu eserler yapıp yapmadığı göz önünde bulundurularak araştırılmalıdır.

Karakalem Portre Çizimleri - Sanatsal Hediyeler İstanbul kadıköy bağdat caddesi ümraniye
Karakalem Portre Çizimleri - Sanatsal Hediyeler İstanbul kadıköy bağdat caddesi ümraniye

Yıllardır her teknikte Realist tarzlarda resimler çizmiş Ressam Murat Karabüyük benimsemiş olduğu tarzdan olacak Karakalem Portre Çizimleriyle iç içe olarak sanat yaşamı geçirmiştir. Aile boyu çizmiş olduğu Yağlı boya tablolar, tek kişilik karakalem portreler, iki kişilik karakalem portre çizimleri, karışık teknik, Pastel ve Sulu boya çalışmaları ile her türe Gerçekçi tarzını aktararak çalışmalarını yürütmektedir.