Kimimiz çocukluk dönemimizde elimize ilk kalemi aldığımız an, kimimiz ergenlik dönemimizde ilk aşık olduğumuzda, bazımız evlendiğimiz zaman hepimiz hayatımızın belirli bir döneminde karakalem çizmek, resim yapmak istemişizdir. Fakat nasılsa ünlü ressamların tablolarında olduğu gibi fotoğraf – resim arası benzerlik bakımından olsun hayalimizde canlandırmış olduğumuz karakter yada kavrama uygun anlamda tatmin duygusuna ulaşamamışızdır. Çünkü Karakalem Çizimler yalnızca bir kurşun kalem ve bir kağıttan ibaret olmamakla birlikte bu dal tekerrür ve teknik bilgiye dayalı, estetik kaygıyı ön planda tutan bir sanat işidir.

Hepimizin bildiği üzere ülkemizde Karakalem Çizen Yerler ve kişiler fazladır. Hemen hemen her şehirde Karakalem çizen yerlere rastlamak mümkün.  Günümüz Türkiye şartları göz önünde bulundurulacak olursa herkes birer oyuncu, şarkıcı, artist, sanatçı ve ressam olduğunu ileri sürmektedir.

Karakalem Portre Çizimleri - Sanatsal Hediyeler İstanbul kadıköy bağdat caddesi ümraniye
Karakalem Portre Çizimleri - Sanatsal Hediyeler İstanbul kadıköy bağdat caddesi ümraniye 31

Karakalem Çizen Yerleri araştırmanın 2 olağan nedeni var. Birçok nedensel doğrultusunda Karakalem Resim dersleri almak üzere gideceğim iyi sanat atölyeleri veya resim kursları bakıyorumdur. Özel birine hediye etmek maksadıyla Karakalem Resim Siparişleri vereceğim işinin ehli bir ressam araştırması yapıyor olabilirim.

Bu durumda akıllara ilk gelen soru sayıca Karakalem Çizen Yerler bu denli fazlaysa Karakalem Resim Siparişi sürecinde hangi yer yada ressamı tercih edeceğim?

İnternet üzerinden Karakalem Çizen Yerler araştırılırken birçok ressama, sanat atölyelerine, resim öğretmenlerine,  resim kurslarına ve alaylı bir biçimde kendini henüz geliştirme sürecinde olan ressam adaylarına da rastlamak mümkün. Tüm bu seçeneklerin bizlere aynı platform üzerinden eşitmişlercesine sunulduğu ülkemizde resim sanatının eğitimini almış, mesleki tecrübesi bu konuda iyi olan yer ve ressamlar bulunduğu gibi, resmi sıkıntılı geçen günlük iş hayatının sıkıntıları arasından biraz olsun sıyrılmak ve bir hobi edinmek amacıyla gelen kursiyerlere temel resim dersleri vermekte olan kurslar, ek bir maddi gelir elde etmek için Karakalem de çizmek isteyen, konservatuara hazırlanan resmini üniversitelerin Konservatuar resim bölümü sınavlarını geçmek için yeterli bir düzeye getirmek isteyen belki ileride iyi bir ressam olmak heyecanıyla yanıp tutuşan öğrencilere temel resim dersleri vermekte olan kurslar, sanat atölyeleri ve belki hayal tacirliği yapan birçok yer vardır. Tüm bu yerlerin Karakalem Çizen Yerler olduklarının bilincinde olmamız Karakalem Resim Siparişleri verecek olan bizler adına yararlı olacaktır.

Bir resim siparişi (örnek: Karakalem Resim Siparişi) vermeden önce  Karakalem  Çizen Yerleri iyi  değerlendirmek söz konusudur. Bu hususta göz önünde bulundurmamız gereken ilgili ressam ve atölyenin  farklı teknikler kullanılarak ta yapılmış resim çalışmalarının olup olmadığıdır. Yağlıboya tablolar, suluboya resim çalışmaları, pastel resimler, karışık teknik kullanılarak çizilmiş olan resimler, karikatür tarzda resimlerin bulunup bulunmadığına da bakılmalıdır. Ayrıca ressam kişi yada sanat merkezi her ne kadar bir resim türünde usta olursa olsun, farklı tarzlarda da resim çalışmaları olmalıdır. Manzara resimleri, eşya resimleri, meyve resimleri, nü resimler, portre resimler gibi farklı türlerde de farklı tarz ve tekniklerde çalışmaları bulunup bulunmadığına bakılmalıdır.

Bunlardan her biri gerek resim dersleri almak, konservatuara hazırlanmak gerekse Resim siparişleri vermek için Karakalem Çizen yerleri veya farklı resim teknikleri ve tarzlarında resim yapan yerler araştırılırken aynı platform üzerinde karşımıza çıkan birden fazla seçenek arasından işinin ehli ve eğitimli bir ressamı ve kurs merkezlerine karar verme aşamasında bize kolaylık sağlayacaktır.

Karakalem Portre Çizimleri - Sanatsal Hediyeler İstanbul kadıköy bağdat caddesi ümraniye 24

Şuanda İstanbul şehrindeki atölyesinde resim çalışmalarını yürütmekte olan Ressam Murat Karabüyük, en uzun müddet Ankara ili olmak üzere 1994 yılından bu yana Türkiye’nin bir çok şehrinde Karakalem başta olmak üzere farklı tarz, teknik ve türlerde Resim Çalışmaları yapmış eğitimli ve tecrübeli usta sanatçılarımızdan biridir.