HİZMETLERİMİZ RESSAM MURAT KARABÜYÜK’E AİTTİR

Karakalem Çalışmalarında Öne Çıkan Nedir?

HİZMETLERİMİZ RESSAM MURAT KARABÜYÜK’E AİTTİR

Karakalem Çalışmalarında Öne Çıkan Nedir?

Çok eski dönemlerden beri sürdürülen bir gelenek olarak karakalem çalışmaları sanatın önemli bir konusu haline geldi.

Orta Çağ döneminden şimdiki zamana denk uygulanan sistem ve yöntemde herhangi bir değişiklik olmadan ilk günkü orijinalliği ile karakalem çalışmalarına imza atılır. Bu da, elde edilen çalışmaların gayet doğal ve ilgi çekici olmasını sağlayan bir niteliktir. Teknoloji gelişmeler içerisinde, giderek doğal olandan uzaklaşan insanların doğal olana duydukları iştah nedeniyle günümüzde de karakalem kıymetini muhafaza eden sanat dallarından biri olmayı başarır. Özellikle portre çalışmaları, hem ticari hem de sanatsal açıdan kıymetini korumaya devam eder.

Tek renk eşsiz boyutlama

Karakalem çalışmalarını ilginç kılan yönlerden biri tek renk kullanılmasına rağmen elde edilen görünümündür. Derinliğin yarattığı mizanpaj ve estetiklik çoğu insanın dikkatini çeken ve bu nedenle karakalem çalışmalarına önem vermesini sağlayan bir husustur. Çok eski dönemlerden beri tek renk ve tek rengin değişik tonları kullanılarak yapılan çalışmalarda boyutlandırma süreci ustaca yerine getirilir. Karakalem çalışmaları ile manzara ve iç mekan çizimleri yapılır. Natürmort çalışmalarına imza atılabilir; ancak en ön plana çıkan çizimler portredir. Bu nedenle günümüzde karakalem çalışması denilince akla portre çizimleri gelir.

Hediyelik portre çalışmaları

Doğum günü veya yılbaşı gibi günlerde sevdiklerinize hediye almanın telaşı içerisinde olursunuz. Asla kaldırılamayacak kadar stresli bir sürece dönüşen hediye seçme ve alma sürecini en iyi şekilde atlatabilmek adına doğru bir tercih yapılmasının önemi büyük. Ancak kimin neden hoşlanacağını kestirebilmek pek de mümkün değil. Ama herkesin kendi resminden hoşlanacağı bir gerçektir. Bu nedenle, son dönemlerin en yaygın hediye türlerinden biri karakalem ile elde edilen portrelerdir. Sevdiğiniz kişilerin portrelerini çizdirmek ve onlara hediye etmek mutlu olmalarını sağlayıcı en doğru tercihlerden biri olabilir.

Doğal ve estetik tasarımları ile dikkat çekiciliklerini asla kaybetmeyen karakalem portre çalışmaları, bir çerçeve içerisinde hediye edilebilir ve duvara asılabilir. Dekorasyona zarafet kazandıran portre çalışmalarını usta karakalem sanatçılarından destek alarak yaptırmayı asla unutmayın.

Karakalem portre siparişi için lütfen sipariş formunu doldurunuz